Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kwiaty od serca

W ogrodach przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Słubicach 18 października posadzono 2 tysiące cebulek żonkili.

Kwiaty, które wyrosną, zostaną rozdane mieszkańcom miasta w zamian za datki na rzecz słubickiego hospicjum. Oczywiście chodzi o ogólnopolską kampanię Pola Nadziei, która odbywa się w Słubicach po raz czwarty. A wszystko za sprawą działającego przy parafii Hospicjum Domowego im. św. Wincentego à Paulo, funkcjonującego już od siedmiu lat.

– Naszym głównym celem jest pomoc osobom terminalnie chorym, ale nie tylko, bo szybko okazało się, że możemy poszerzyć naszą działalność i tak pomagamy też m.in. ludziom po udarach czy złamaniach kończyn. Nie spodziewaliśmy się, że dojdzie do takiego cudu, bo po czterech latach działalności mamy niemal sto łóżek rehabilitacyjnych – wyjaśnia Przemysław Szewieliński, wolontariusz z hospicjum i prezes stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. św. Wincentego à Paulo. Akcja Pola Nadziei to tylko jeden z kilku sposobów na pozyskiwanie środków. – W okresie świąt Bożego Narodzenia jest akcja Serce za Serce. W jej trakcie dzieci i młodzież robią pierniki, które później są rozdawane przed kościołami. Na wiosnę jest też akcja „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze”, podczas której przedszkolaki robią tulipany, a później kwestują w mieście. Jest oczywiście także 1 proc. podatku. To też przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, bo w tym roku otrzymaliśmy ponad 50 tys. złotych – tłumaczy pan Przemysław. W Hospicjum Domowym im. św. Wincentego à Paulo działa 20 wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy