Nowy numer 43/2020 Archiwum

Poznaj swojego patrona

Św. Józef, św. Jadwiga, św. Jakub, św. Łucja, św. Magdalena, św. Jerzy - za tych i innych świętych przebrali się uczestnicy balu w zielonogórskim Katoliku.

Bal Wszystkich odbył się 27 października w zielonogórskim Zespole Szkół Katolickich. Była okazja do zabawy, ale i do poznania świętych.
W zielonogórskim Katoliku bal to już tradycja. - Zamiast kultywować obce kulturowo nam zwyczaje, chcemy cieszyć się z naszymi świętymi i ich poznawać - zauważa dyrektor Bogna Świdzińska.

- Utarło się, że 1 listopada to czas zadumy i czas refleksji. Ale to przede wszystkim uroczystość Wszystkich Świętych i powinniśmy spojrzeć na ten dzień z perspektywy wiary. To jest radosny dzień w którym możemy cieszyć się, że mamy tylu świętych. My możemy od nich czerpać i ich naśladować. Przez ten bal bal, w formie zabawy, chcemy pokazać dzieciom, że święci to nie tylko figury stojące w kościele, ale konkretne osoby, które mogą być dla nas wzorem w codziennym życiu - dodaje.

Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich zachęca wszystkich, nie tylko dzieci, do poznania swoich patronów.

- 1 listopada warto odkryć, kto jest naszym patronem, poczytać o jego życiu i pomodlić się za jego wstawiennictwem - mówi Bogna Świdzińska.

Przed południem Bal Wszystkich Świętych odbył się dla uczniów ze szkoły, a po południu dla najmłodszych zielonogórzan.

Gdzie jeszcze odbędą się bale? Zobacz: TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama