Nowy numer 45/2018 Archiwum

Zadbają o bezpieczeństwo

W całej Polsce, także na terenie naszej diecezji, rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz".

Policjanci, od 28 października do 2 listopada, będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Będą kierować ruchem i nadzorować przejścia dla pieszych. Sprawdzą również trzeźwość kierowców.

W akcję „Znicz” włączają się nie tylko funkcjonariusze drogówki i prewencji, ale także dzielnicowi i policjanci kryminalni. Policjantów spotkamy na cmentarzach i terenie wokół nich.

Oprócz rozwagi podczas podróży na nekropolie, policja apeluje również o zwracanie uwagi na rzeczy osobiste i ostrożność podczas pobytu na cmentarzach.

- Na cmentarzu zwracajmy uwagę na torebki, saszetki czy dokumenty - miejmy je cały czas w zasięgu wzroku. W aucie nie pozostawiajmy przedmiotów, które mogą zainteresować złodzieja - przestrzega st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy