Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Spacer pojednania

Nekropolia, gdzie od ponad 200 lat chowani są mieszkańcy nadodrzańskiego miasta, jest jak księga historii. Można z niej odczytać dzieje ludzi różnych kultur i narodowości. Groby Polaków, Niemców, Romów, Sinti odkrywają przeszłość pełną życia.

Od pięciu lat po południu 1 listopada na słubickim cmentarzu komunalnym odbywa się Spacer Pojednania i Wzajemnego Szacunku”. W pierwszych dwóch wędrówkach i związanych z nimi wspomnieniach uczestniczyli Niemcy, dawni mieszkańcy, oraz krewni. Z czasem do odkrywania intrygującej przeszłości, o której opowiadali Eckard Reiss i Roland Semik, dołączyli współcześni mieszkańcy Słubic.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma