Nowy numer 33/2018 Archiwum

Grób dziecka utraconego

Gorzów Wlkp. to kolejne miasto w naszej diecezji, w którym będą organizowane pochówki dzieci zmarłych przed narodzeniem. Wspólna modlitwa już w najbliższą sobotę.

12 listopada o godz. 13 w kościele pw. św. Józefa przy ul. Brackiej w Gorzowie Wlkp. zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka zmarłego przed urodzeniem. Później, o godz. 15, w kaplicy zakładu usług pogrzebowych przy ul. Żwirowej 5K rozpocznie się ceremonia pierwszego pochówku takich dzieci we wspólnej mogile.

Ceremonii będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy żałobników, osoby, które w przeszłości doświadczyły poronienia i mają pragnienie symbolicznego włączenia się w pochówek, a także wszystkich tych, którzy chcą wesprzeć żałobników wspólną modlitwą.

Grób dziecka utraconego powstał dzięki staraniom gorzowskiego Stowarzyszenia św. Eugeniusza de Mazenoda. – W organizację zaangażowanych było wiele instytucji i ludzi dobrej woli. Szczęśliwie wszystkie formalności dobiegły końca – wyjaśnia Lilianna Pawłowska, sekretarz stowarzyszenia.

– Prawo zapewnia możliwość godnego pochówku człowieka, także tego małego, który zmarł przed swoimi narodzinami. Dlatego jako stowarzyszenie zgłosiliśmy gotowość i chęć zajęcia się, wraz ze stosownymi instytucjami, organizacją pochówków dzieci utraconych w wyniku poronienia, a pozostawionych w gorzowskim szpitalu, których rodzice wyrazili zgodę na pochówek zbiorowy – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma