Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nasz maratończyk w USA

Major Janusz Fajger z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania wystartował w dwóch amerykańskich maratonach. I to w w ciągu tygodnia.

Żołnierz z żagańskiej jednostki wziął udział najpierw w Niagara Falls International Maraton, który rozgrywany jest na trasie z USA (Buffalo, NY) do Kanady (Niagara Falls, Ontario). W tym roku wzięło w nim udział ok. 1200 uczestników.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych mjr Fajger ukończył bieg z wynikiem 2.55.59 s, co dało mu 8. miejsce w klasyfikacji ogólnej i II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Tydzień później żagański maratończyk wziął udział w słynnym New York City Maraton, który odbył się już po raz 40. i wzięło w nim udział prawie 55 tysięcy uczestników z ponad 150 krajów. Jego trasę poprowadzono przez pięć głównych dzielnic Nowego Jorku: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan.

Nasz maratończyk uzyskał rezultat 2.56.20 s, co pozwoliło mu zająć 588 miejsce w klasyfikacji generalnej, 37. w swojej kategorii wiekowej i 8. miejsce wśród Polaków.

- To był jeden z najtrudniejszych maratonów w jakim uczestniczyłem, jednak magia miejsca i ponad milion kibiców na trasie biegu pozwoliła mi wykrzesać wszystkie pokłady energii - powiedział mjr Fajger.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama