Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kurtka dla bezdomnego

Masz szansę spełnić uczynek miłosierdzia! Diecezjalna Caritas prosi o przekazywanie ubrań zimowych dla osób ubogich i bezdomnych.

Diecezjalna Caritas prosi o przekazywanie ubrań zimowych dla osób ubogich i bezdomnych. – Na dworze jest coraz zimniej i coraz więcej osób przychodzi do nas pomoc. Nasze magazyny dysponują coraz mniejszymi zapasami – zauważa Dariusz Droś, kierownik Magazynu Pomocy Rzeczowej i Żywnościowej w Zielonej Górze.

– Wielu z nas będzie teraz robić przedświąteczne prządki. W szafach mamy rzeczy, których już nie będziemy nosić, a ludziom ubogim i bezdomnym to na pewno się przyda – dodaje.

Potrzeby są ogromne. – Jest potrzebna odzież zimowa czyli: kurtki, płaszcze, swetry, spodnie, czapki, szaliki, rękawiczki. Czyli wszystko to co pomoże naszym podopiecznym przetrać ten trudny czas – tłumaczy pan Dariusz.

Caritas apeluje także o przekazywanie rzeczy, które nadają się do dalszego użytkowania. – Prosimy, aby przynosić rzeczy zadbane i w miarę możliwości wyprane bo przecież przekazujemy to dla drugiego człowieka – zauważa kierownik.

Magazyn Zielona Góra
ul. Dworcowa 21
65-170 Zielona Góra

Magazyn Gorzów Wielkopolski
ul. Towarowa 6a
66-400 Gorzów Wlkp.

Oba magazyny są czynne w godzinach od 7.30 do 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama