GN 24/2018 Archiwum

Świadkowie pokoju

Zielonogórska młodzież spotkała się 18 listopada w kościele pw. św. Józefa z wolontariuszkami z ekumenicznej Wspólnoty Taizé.

Sarah Nedelec z Belgi i Bernadett Nagy z Węgier przyjechały do Zielonej Góry na zaproszenie studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "Stodoła". Wolontariuszki mieszkające od roku w Taizé opowiedziały o doświadczeniu modlitewnego życia w prostocie i podzieliły się świadectwem pokoju, jakie od lat płynie z francuskiej wspólnoty założonej przez brata Rogera Schütza. - W Taizé odkryłam swoją wiarę, w rodzinnej Belgii nie było to łatwe, ponieważ kościoły są prawie puste. Decyzja o pozostaniu we wspólnocie była pragnieniem wiary. Mój czterotygodniowy pobyt przedłużył się do roku - mówiła Sarah. Wolontariuszki zaprosiły zielonogórzan na tegoroczne spotkanie młodzieży do Rygi oraz namawiały do odwiedzenia Taizé.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma