GN 28/2018 Archiwum

Zaskakujące rozwiązania

W Z-G WSD w Paradyżu odbyła się 19 listopada konferencja „Biblia o finansach” zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl i Edukację Finansową CROWN.

Biblia zawiera ponad 2350 wersów dotyczących gospodarowaniem finansowym. Podczas konferencji prelegenci przedstawili biblijne zasady dotyczące mądrego wydawania pieniędzy, podstawowe informacje dotyczące zadłużenia oraz opowiedzieli o błogosławieństwie dawania i konieczności oszczędzania. Uczestnicy paradyskiej sesji przekonali się, że Pismo Święte uczy uczciwości i buduje integralność człowieka, gotowego stanąć wobec tajemnicy wieczności.

Człowiek w swoim życiu poświęca ok. 100 tys. godzin na zarabianie pieniędzy, kolejne kilkadziesiąt tysięcy przeznacza na ich wydawanie. Nieznajomość biblijnych zasad dotyczących pieniędzy, majątku i bogactwa może przysporzyć ludziom wielu trudności, których konsekwencje są trudne do przewidzenia.

- Chcielibyśmy w jak najprostszy sposób i zrozumiałym dla wszystkich językiem Pisma Świętego przedstawić Boże zasady zarządzania majątkiem i finansami, oraz umożliwić uczestnikom ich praktyczne zastosowanie. Udział w konferencji najpóźniej zwraca się po tygodniu, a znam jeden przypadek, że zwrócił się jeszcze tego samego dnia. Jedna z uczestniczek opowiadała, że w każdą sobotę wieczorem wybierała się do marketu na zakupy. Po zakończonej konferencji, zgodnie z przyzwyczajeniem pojechała do sklepu, ale po rozsądnej analizie niczego nie kupiła, bo okazało się, że nie było potrzeby i w ten sposób zaoszczędziła ponad 80 zł – mówił Wojciech Nowicki, lider i wykładowca Edukacji Finansowej CROWN.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma