Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wypadek lotniczy w Przylepie

Na lotnisku w Przylepie rozbiła się cywilna awionetka. W wyniku wypadku pilot samolotu zginął na miejscu.

Osoba zasiadająca za sterami samolotu, pilot z Przylepu, prowadził firmę oferującą usługi taksówki powietrznej. - Leciał do Eisenhüttenstadt w Niemczech, gdzie miał w hangarze zostawić samolot na zimę - mówił prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Do wypadku, o którym straż pożarną i policję poinformował świadek zdarzenia, doszło 24 listopada około południa.

- Ok. godz. 12.10 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od świadka, który, będąc na lotnisku, widział, jak samolot sportowy spadł na ziemię tuż po starcie. Na chwilę obecną wiemy, że pilot poniósł śmierć na miejscu i pilotował samolot sam - powiedziała Małgorzata Stanisławska, rzecznik KMP w Zielonej Górze.

Według relacji świadka, samolot wzniósł się w powietrze i po chwili uderzył w płytę lotniska. Dziób samolotu uległ zniszczeniu, silniki oderwały się od skrzydeł. Na miejscu pracują prokuratorzy i eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Dopiero dokładne dochodzenie wskaże przyczynę wypadku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma