GN 24/2018 Archiwum

Odkrywali swój talent

"Rób to, co kochasz" – to hasło przewodnie nietypowych rekolekcji dla młodzieży, które odbyły się w Międzyrzeczu. Poprowadził je ultramaratończyk i raper.

To były rekolekcje dla chętnych. – Jestem dekanalnym duszpasterzem młodzieży i cały czas zastanawiam się jak dotrzeć do młodych ze słowem Bożym. Pomyślałem, że może tym razem nie ściągać księży do głoszenia rekolekcji, ale świeckich, którzy mówią z pasją o Bogu. Zaprosiliśmy ultramaratończyka Andrzeja Tokarza i rapera Arkadio, którzy założyli grupę „Rób to, co kochasz” – wyjaśnia ks. Damian Drop.

Świadectwo swoje życia dał Andrzej Tokarz, który jest wielokrotnym uczestnikiem i zwycięzcą biegów z przeszkodami serii „Runmageddon” oraz ,,Spartan Race’’. – Najważniejsza jest relacja z Panem Bogiem, także w perspektywie rozwijania naszych pasji i talentów. Często sami nie wiemy do czego jesteśmy stworzeni. Jest to zapisane w naszym sercu, a któż nas lepiej zna niż Stwórca? W relacji z Nim, na modlitwie możemy siebie poznawać, a jak poznajemy sami siebie to możemy się rozwijać – zauważa Andrzej Tokarz.

Młodzież, która przyszła na rekolekcje nie żałowała. – Pan Bóg wlewa w nasze serca różne talenty i wzywa, abyśmy je odkrywali. A jak już je odkryjemy, abyśmy szli tą drogą, która nam wyznaczył – wyjaśnia Michał Kowalewski.

Na zakończenie rekolekcji odbył się koncert Arkadio w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma