Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Sąsiedzkie manewry

W Żaganiu nasi żołnierze ćwiczą wspólnie z Niemcami. Wszystko w ramach ćwiczeń o kryptonimie "German Detachment-16". Bierze w nich udział ok. 450 żołnierzy.

Przez najbliższe trzy tygodnie w ramach kolejnego etapu manewrów German Detachment-16, szkolić się będą żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ) wspólnie z niemieckim 411. batalionem zmotoryzowanym.

Manewry German Detachment-16 składają się z trzech etapów. – Dwa pierwsze etapy, zostały już zrealizowane, było to wspólne polsko-niemieckie szkolenie z żołnierzami z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa w październiku bieżącego roku oraz czołgistami z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania w listopadzie bieżącego roku – wyjaśniał major Marcin Stefański z pionu szkolenia 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

W szkoleniu uczestniczy ok. 300 trzystu żołnierzy polskich i ok. 150 niemieckich. Głównym celami ćwiczeń jest wspólne szkolenie oraz wymiana doświadczeń. – Połączone szkolenie polsko-niemieckie będzie miało miejsce także na innych polach, takich jak działanie kompanii wsparcia, czy też szkolenie strzelców wyborowych – mówił major Damian Kidawa, pełniący obowiązki dowódcy 7 batalionu strzelców konnych Wielkopolskich.

Ćwiczenia potrwają do 16 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma