Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dzisiaj rodzą się nasze dzieciaki

Dziewięć miesięcy temu podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś przyszli podziękować Bogu.

Msza św. na zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbyła się 4 grudnia w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. – Jesteśmy pierwszą diecezją w Polsce, która nie tylko uroczyście zaczyna Dzieło Duchowej Pomocy Dziecka Poczętego, ale też kończy dziękczynieniem za narodziny dzieci, których życie było zagrożone – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przewodniczył Mszy św.

W Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączonych jest wielu świeckich. – Dzisiaj rodzą się nasze dzieciaki. Minęło dziewięć miesięcy – uśmiecha się Małgorzata Witkowska z Ruchu „Gaudium Vitae”, który istnieje przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

Pomysł duchowej adopcji jest prosty. – Przez dziewięć miesięcy, dzień w dzień, modlimy się za dziecko, które duchowo adoptujemy. To trwanie na modlitwie ma przede wszystkim dokonać nawrócenia serca rodziców, bo mamy świadomość, że poczęte dziecko w swojej bezradności jest całkowicie zdane właśnie na nich. Modlimy się, aby jego rodzice z miłością przyjęli to dziecko – podkreśla ks. Dudka, który sam uczestniczy w tym dziele już od dziecka i dodaje: – Nie tylko poprzez moją modlitwę Bóg ratuje to dziecko, ale doświadczam, jak ta modlitwa ratuje mnie.

We wspólnej modlitwie uczestniczyła Genowefa Stachowiak. – Włączyłam się w to dzieło po raz pierwszy. Jestem za życiem i chcę modlić się za poczęte dzieci i ich rodziców – wyjaśnia zielonogórzanka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma