Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dzisiaj rodzą się nasze dzieciaki

Dziewięć miesięcy temu podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś przyszli podziękować Bogu.

Msza św. na zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbyła się 4 grudnia w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. – Jesteśmy pierwszą diecezją w Polsce, która nie tylko uroczyście zaczyna Dzieło Duchowej Pomocy Dziecka Poczętego, ale też kończy dziękczynieniem za narodziny dzieci, których życie było zagrożone – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przewodniczył Mszy św.

W Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączonych jest wielu świeckich. – Dzisiaj rodzą się nasze dzieciaki. Minęło dziewięć miesięcy – uśmiecha się Małgorzata Witkowska z Ruchu „Gaudium Vitae”, który istnieje przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

Pomysł duchowej adopcji jest prosty. – Przez dziewięć miesięcy, dzień w dzień, modlimy się za dziecko, które duchowo adoptujemy. To trwanie na modlitwie ma przede wszystkim dokonać nawrócenia serca rodziców, bo mamy świadomość, że poczęte dziecko w swojej bezradności jest całkowicie zdane właśnie na nich. Modlimy się, aby jego rodzice z miłością przyjęli to dziecko – podkreśla ks. Dudka, który sam uczestniczy w tym dziele już od dziecka i dodaje: – Nie tylko poprzez moją modlitwę Bóg ratuje to dziecko, ale doświadczam, jak ta modlitwa ratuje mnie.

We wspólnej modlitwie uczestniczyła Genowefa Stachowiak. – Włączyłam się w to dzieło po raz pierwszy. Jestem za życiem i chcę modlić się za poczęte dzieci i ich rodziców – wyjaśnia zielonogórzanka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama