Nowy numer 24/2018 Archiwum

Mobilizacja do pracy

Grupa muzyczna wspólnoty modlitewnej "Effata" z Drezdenka zorganizowała od 2 do 4 grudnia Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne.

Po raz pierwszy warsztaty w Drezdenku odbyły się w kwietniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy zaprosili kaliskiego kompozytora i dyrygenta Jakuba Tomalaka, który poprowadził kameralne próby. Kompozytor szczególną uwagę zwrócił na opracowanie adwentowego repertuaru pieśni kościelnych.

– Wiemy, kiedy przychodzi muzyk z zewnątrz, to całkiem inaczej słyszy nasze możliwości, ćwiczy z nami określony repertuar i wyjeżdża. Jest to mobilizacja dla zespołu, żeby wzbogacać i urozmaicać repertuar – powiedział Edyta Dobrychłop-Amrogowicz.

Ważnym elementem trzydniowego spotkania był sobotni wieczór uwielbienia w kościele pw. Przemienia Pańskiego. – Dużo ludzi słyszało o naszych warsztatach, dlatego postanowiliśmy przyjąć otwartą formułę i zaprosić wszystkich chętnych, również z innych miejscowości. Każdy mógł skorzystać na miarę swoich potrzeb i możliwości, niezależnie od czasu, jakim dysponowali uczestnicy – mówił Janusz Amrogowicz.

Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne honorowym patronatem objął starosta strzelecko-drezdenecki Edward Tyranowicz. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają wszystkich chętnych na kolejne warsztaty w marcu 2017 r.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma