Nowy numer 2/2021 Archiwum

Biskup też wypełnił torbę

Trwa akcja "Torba Charytatywna Caritas". Tym razem pomoc trafi na Ukrainę. Dołączysz się? Czasu coraz mniej!

Akcję w ubiegłym roku spotkała się ze sporym odzewem. Pomysł jest prosty: wystarczy wypełnić specjalną torbę żywnością i środkami czystości. To wszystko zostanie przekazane dla najbardziej potrzebujących. 

- W zeszłym roku razem zbieraliśmy na ubogie rodziny z terenu naszej diecezji. W tym roku na prośbę Caritas na Ukrainie chcemy wspomóc ich podopiecznych. Oczywiście pomożemy też naszym podopiecznym ze środków własnych - wyjaśnia Leszek Masklak, koordynator akcji.

Torbę charytatywną z pracownikami kurii biskupiej przygotował już bp Tadeusz Lityński. - Serdecznie zachęcam diecezjan do włączenia się w akcję pomocy osobom potrzebującym na Ukrainie - powiedział biskup.

Oto historia jednej z rodzin do której trafi pomoc: „Rodzina Lużencowych mieszka ok. 12 km od Obuchowa. Jest to rodzina wielodzietna - mają 8 dzieci. Żyją bardzo biednie, rodzice mają problem, aby znaleźć stałą pracę. Mieszkają w małym, jeszcze niewykończonym domku. Na ścianach wewnątrz nie ma tynku. Mimo swej biedy są to bardzo dobrzy ludzie. Chłopcy są ministrantami. Często z braku pieniędzy na bilet, do kościoła idą pieszo. Rodzina ledwo wiąże koniec z końcem, ale mimo trudności życiowych nie poddają się."

Specjalne torby można odbierać w siedzibie Caritas w Zielonej Górze przy ul. Bema 32-34 oraz w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Towarowej 6a. Zakupione dary należy przynieść przed 15 grudnia. Ponieważ tego dnia pojadą na Ukrainę.

Kontakt w sprawie akcji: tel. 600 990 377.

Torba Charytatywna Caritas 2016
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Torba Charytatywna Caritas
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama