Nowy numer 33/2022 Archiwum

Pięciu nowych akolitów w paradyskim seminarium przejdź do galerii

- Dzisiejszy dzień utwierdził mnie w powołaniu - podkreśla kl. Wojciech Przyborowski.

Tradycyjnie, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, klerycy paradyskiego seminarium otrzymali posługę akolitatu. Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha.

Nowi akolici to: Aleksander Gostyński z parafii św. Michała Archanioła w Świebodzinie, Jarosław Łapucha z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, Wojciech Przyborowski - z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach (diec. Świdnicka), Sebastian Pytlik z parafii pw. św. Stanisława Bp. i Męczennika we Wschowie oraz Rafał Zbrożek z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

- Wierzę, że posługa dzisiaj przyjęta, napełnia mnie szczególną łaską. Kościół zaufał mi w tym szczególnym wybraniu. Dzisiaj mogłem dzielić się radością z ludźmi dla mnie bliskimi, którymi wiele zawdzięczam, i przy którym wzrastałem w wierze. Dzisiejszy dzień utwierdził mnie w powołaniu. W drodze, którą wybrałem - podkreśla kl. Wojciech Przyborowski i kontynuuje:

- Akolitat jest dla mnie konsekwencją powołania, które realizuje się w moim życiu. Myślę, że w tym momencie muszę dbać szczególnie o relację osobową z Jezusem po to, by w posłudze szafarza nadzwyczajnego nie wpaść w automatyzm i rutynę. Trzymanie Najświętszych Postaci w dłoniach musi być z mojej strony zawsze świadome - dodaje.

Każdy kleryk to inna historia powołania. - Moje powołanie nie było dla mnie zawsze oczywiste. Szczególnie odkrywałem je w trudnościach i przeciwnościach jakie napotykałem w różnych sytuacjach życia - podkreśla kl. Wojciech.

- Pod wpływem okoliczności po ludzku bez wyjścia, spostrzegłem, że oddając wszystko Bogu kompletnie zmienia się perspektywa. Wszystko nabiera sensu i kolorytu. Następstwem opowiedzenia się za Bogiem było coraz poważniejsze traktowanie myśli dotyczących powołania do kapłaństwa - dodaje.

Akolita jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. i może jej udzielać wiernym w czasie Eucharystii. Może również zanosić Ciało Pana Jezusa chorym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama