Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pomoc prosto z serducha

– Naprawdę każdy zaangażował się w pomoc. Z własnego kieszonkowego dorzuciliśmy się do Szlachetnej Paczki – opowiada Olga Węgier.

Pani Anna oraz pan Piotr wspólnie wychowują wnuczkę Małgosię. Rodzina radziła sobie dobrze do czasu, kiedy w wyniku pożaru zniszczone zostało jej mieszkanie. (…) Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłków i innych świadczeń socjalnych. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leki (937 zł), na jednego członka rodziny pozostaje tylko 110 zł miesięcznie. Rodzina najbardziej potrzebuje ubrań dla Małgosi oraz materiałów do remontu, tj. farb do ścian oraz wykładziny.

Umożliwi to godne życie po niedawnym pożarze mieszkania – to tylko fragment historii jednej z trzech rodzin, której pomogą uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Żarach. – Od kiedy w szkole robimy paczkę? Trudne pytanie. Mamy wrażenie, że od zawsze – przyznają germanistki Katarzyna Napiórkowska i Izabella Pokorska, które opiekują się szkolnymi wolontariuszami. – Robimy to z potrzeby naszych serc. Co roku są trzy rodziny i nie da się inaczej! W tym roku myśleliśmy tylko o dwóch, bo miały duże potrzeby, ale później stwierdziłyśmy, że mamy tyle rzeczy, że zrobimy jeszcze trzecią paczkę – dodają. W Szlachetną Paczkę zaangażowała się dosłownie cała szkoła. Zbiórkę w klasach robili nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele w swoim gronie. – W minionych latach udało nam się kilka razy zawieźć paczki bezpośrednio do rodzin. To niesamowite doświadczenie – opowiadają nauczycielki i dodają: – Nawet zdarzyło się tak, że już po finale zadzwoniła do nas jedna z obdarowanych pań, aby podziękować i zaprosić nas do siebie, mimo że wcześniej zastrzegała anonimowość. Uczniowie wkładają w akcję serce i nigdy nie brakuje rąk do pracy. – To świetna inicjatywa, bo można konkretnie i z serducha pomóc potrzebującym, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu – zauważa Gabrysia Tkaczuk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma