Nowy numer 23/2020 Archiwum

Pieluszka dla maluszka

Przy ołtarzu stoi wielki kosz. Do niego przez cały Adwent można wrzucać pieluchy. A tych z dnia na dzień przybywa.

Akcja „Pieluszka dla maluszka” w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze odbywa się tu już po raz czwarty.

- To wsparcie dla Ruch Obrony Życia „Gaudium Vitae”, która działa przy naszej parafii i wspiera samotne matki lub rodziców będących w trudnej sytuacji materialnej. Chcemy w ten sposób dostrzec w każdym poczętym dziecku Pana Jezusa - tłumaczy proboszcz ks. Mirosław Maciejewski.

W zeszłym roku uzbierano ok. 3 tys. pieluszek. - Akcja zdaje fantastycznie egzamin. Dzięki temu co uzbieraliśmy przez cały rok mogliśmy dodawać pieluszki nie tylko do wprawek, ale nawet dla dzieci półrocznych i rocznych - wyjaśnia Małgorzata Witkowska z "Gaudium Vitae"

Ruch Obrony Życia „Gaudium Vitae” istnieje od 1980 roku i ściśle współpracuje z Terenowym Komitetem Ochrony Praw Dziecka

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji, a także wspomóc działania z  „Gaudium Vitae” może skontaktować się z panią Małgorzatą Witkowską (tel. 601 053 450).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama