Nowy numer 23/2020 Archiwum

Chcemy podzielić się radością

Co robisz wieczorem w Trzech Króli? W Zielonej Górze będzie koncert kolęd.

Zielonogórskie Kolędowanie to propozycja dla każdego, kto chce posłuchać albo przyłączyć się i wspólnie z 40-osobowym chórem śpiewać nowo narodzonemu Jezusowi. Podczas koncertu w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 19.30 wystąpi zespół S.H.E.M.A. i soliści: Przemek Szczotko, Martyna Dziechciaruk, Stasiu Żaczek, Aurelia Patrzykąt, Łukasz Iwaniec, Ania Pulkowska, Kasia Leśniak oraz chór "Tira il vento".

Na koncert zapraszają Europejskie Centrum Wolontariatu, Wspólnota "Oikos Berit" i parafia pw. MB Częstochowskiej w Zielonej Górze. – Kiedy rodzi się dziecko, rodzice dzielą się swoim szczęściem z innymi, ponieważ radość z narodzin jest tak wielka, że nie chcą zatrzymywać jej tylko dla siebie. Kiedy rodzi się Bóg-Człowiek, Jezus, tym bardziej chcemy dzielić się radością z innymi, śpiewając: "Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli" – mówi Iga Mesjasz.

– Papież Franciszek powiedział: "Bóg czegoś od ciebie oczekuje". Być może podczas tego wydarzenia, w święto Trzech Króli, Jezus powie, czego pragnie od ciebie. Zapraszam wszystkich serdecznie do wspólnego kolędowania i otwarcia swojego serca na narodzenie się w nim Jezusa​ – dodaje.

Honorowy patronat nad koncertem objął bp Tadeusz Lityński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama