Nowy numer 25/2018 Archiwum

W trosce o bezdomnych

Na dworze siarczyste morzy. Zielonogórscy policjanci przeszukują opuszczone budynki na terenie miasta, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

Wszystko po to, aby zachęcić ich do przenosin do noclegowni. - Poprzez swoje działania policjanci chcieli uświadomić bezdomnym niebezpieczeństwo wynikające z przebywania na mrozie w nieodpowiednich warunkach - wyjaśnia st. sierż. Kamila Wydrych z KMP w Zielonej Górze.

- Informowali także osoby bezdomne o tym, że każdy potrzebujący może znaleźć schronienie w noclegowni, gdzie oprócz ciepłego posiłku, może także liczyć na wymianę odzieży czy skorzystać z kąpieli - dodaje.

Bezdomni żyjący w pustostanach najczęściej nie chcą przenosić się do noclegowni, nawet w czasie dużych mrozów.

- Policjanci dotarli m.in. do mężczyzny, który mieszka w altance na terenie ogródków działkowych. Nie chciał skorzystać z pomocy, powiedział, że daje sobie radę sam - mówi Kamila Wydrych.

Działania prowadzone były wspólnie z pracownikiem socjalnym zielonogórskiej noclegowni. 

Policja apeluje, żeby zwracać uwagę na osoby, które w czasie mrozów mogą potrzebować pomocy. Jeden wykonany telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma