Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Bardziej odkryłem Maryję

Bardziej odkryłem Maryję przejdź do galerii

Znamy najlepszych młodych teologów w diecezji. Dziś - jak w całej Polsce - w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze odbył się finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej.

 
Z uczestnikami Olimpiady Teologii Katolickiej spotkał się bp Paweł Socha Krzysztof Król /Foto Gość

„Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca” – to hasło tegorocznej XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Finał diecezjalny odbył się 12 stycznia Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze. – Tegoroczna tematyka olimpiady koncentruje się wokół objawień fatimskich. Co ciekawe, ten temat cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Pytania jak co roku były trudne, otwarte i wymagające myślenia – zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 48 osób z kilkudziesięciu szkół naszej diecezji. – Udział w olimpiadzie pozwolił mi bardziej odkryć Maryję i jej rolę w wierze – zauważa Wojciech Górski z V LO w Zielonej Górze, który na co dzień formuje się w Ruchu Światło-Życie.

Nagrody uczestnikom zmagań teologicznych wręczył bp Paweł Socha. – Teologia ma to do siebie, że uczy nas mądrości i odpowiedzialności za siebie i za rzeczywistość, która nas otacza – mówił do młodzieży bp Socha.

Finał ogólnopolski odbędzie się 23 marca w Lublinie. Weźmie w nim udział najlepsza trójka, czyli kolejno: Kamil Szymczak z III LO w Zielonej Górze, Mateusz Pogonowski z II LO w Gorzowie Wlkp. i Julia Białowąs z I LO w Zielonej Górze.

« ‹ 1 › »
Olimpiada Teologii Katolickiej

WIARA.PL DODANE 12.01.2017

Olimpiada Teologii Katolickiej

​Znamy najlepszych młodych teologów w diecezji. 12 stycznia w Instytucie Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein odbył się finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej.  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

publikacja 12.01.2017 20:31

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP PAWEŁ SOCHA
  • DIECEZJA ZIELONGÓRSKO-GORZOWSKA
  • OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ
  • ZIELONA GÓRA

Polecane w subskrypcji

  • Par żyjących w nieformalnych związkach jest coraz więcej. Jak powinno podejść do tego państwo i prawo?
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Par żyjących w nieformalnych związkach jest coraz więcej. Jak powinno podejść do tego państwo i prawo?
  • Czy Polska faktycznie jest śmietnikiem Europy?
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Czy Polska faktycznie jest śmietnikiem Europy?
  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X