Nowy numer 41/2019 Archiwum

Odstraszać i bronić

- Jesteśmy dumni, że dziś tu przybyliśmy - powiedział gen. dyw. Timothy McGuire do Polaków witających amerykańskich żołnierzy.

Dziś Polska wita amerykańskich żołnierzy. W 16 miastach odbywają się imprezy plenerowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”. Centralne uroczystości odbyły się w Żaganiu.

W oficjalnym powitaniu wziął udział generał dywizji Timothy McGuire, który jest zastępcą dowódcy wojsk Stanów Zjednoczonych w Europie (United States Army Europe – USAREUR Command Group).

- Jesteśmy dumni, że dziś tu przybyliśmy. Chciałbym się zwrócić do pana burmistrza i wszystkich mieszkańców Żagania i jego okolic. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za gościnę, którą okazaliście naszym żołnierzom. To znaczy dla nas bardzo wiele, że nasi żołnierze będą pośród przyjaciół i będą się czuli mile widziani, będąc tak daleko od swoich rodzin i osób im bliskich - mówił generał i kontynuował:

- Wojskowe przymierze między Polską, a Stanami Zjednoczonymi ma już 238 lat i nigdy nie było silniejsze. Jesteśmy dumni z wysiłku naszych wspaniałych żołnierzy i ich starań, aby utrzymać pokój i dobrobyt w całej Europie.

Generał podkreślił, że żołnierze amerykańscy żołnierze są gotowi odstraszać i bronić. - Dotarcie 3. Brygady bojowej z serca Stanów Zjednoczonych jest twardym dowodem naszego trwałego zobowiązania do obrony Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił gen. McGuire.

- Aby utrzymać gotowość bojową, ci żołnierze będą przeprowadzali rygorystyczne i realistyczne ćwiczenia bojowe z naszym partnerami w różnych częściach Polski i całej Europy - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL