Nowe wyzwania

Przedstawicielki żeńskich zgromadzeń zakonnych i dziewic konsekrowanych z całej diecezji spotkały się 14 stycznia z bp. Tadeuszem Lityńskim.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Biskupim.

– Gromadzimy się, aby podziękować Bogu za ten rok, a był to na pewno rok intensywnej modlitwy, pracy apostolskiej, pomocy duszpasterskiej i posługi opiekuńczej. Po prostu służby miłości. To prawda, że osoby konsekrowane są ikoną Boga dla współczesnego świata. O tym chciałbym przypomnieć i za to podziękować – mówił bp Tadeusz Lityński.

– Przed nami nowe wyzwania. Kościół nam mówi: „Idźcie i głoście” – to także dotyczy osób konsekrowanych – dodaje.

Siostry zapewniły o swojej modlitwie i złożyły też życzenia biskupom. – Życzymy księżom biskupom, aby byli takimi pasterzami na wzór Mojżesza, który głosił słowo płynące z jego osobistego spotkania z Bogiem. Oczywiście życzymy takich prostych rzeczy, żeby kochali Jezusa, żeby był dla nich ważny, żeby Go słuchali, żeby był ich Bogiem na co dzień – mówi s. Rita Stasińska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..