Nowy numer 4/2021 Archiwum

Paradyż mistrzem

Już po raz czwarty odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dolnośląskich Seminariów Duchownych. Gościnnie wystąpili klerycy paradyskiego seminarium i to z jakim skutkiem!

Sobotni turniej zorganizowało Wyższe Seminarium Duchownej w Legnicy. – Byliśmy podzieleni na dwie grupy po trzy drużyny w każdej. Zwycięzca grupy zagrał w finale – wyjaśnia kl. Adrian Nowicki.

W pierwszym meczu paradyska drużyna zagrała z klerykami ze Świdnicy i wygrała aż 9:0. Paradyżanie zwyciężyli też w meczu z gospodarzami. Tym razem strzelili pięć bramek i dwie stracili. – W finale spotkaliśmy się z salwatorianami z Bagna, z którymi wygraliśmy 3:1 – tłumaczy kl. Adrian, który został uznany za najlepszego bramkarza turnieju.

Wizyta w Legnicy to nie tylko rozgrywki. – Był czas na modlitwę i lepsze poznanie się. Wszystko było profesjonalnie przygotowane – podkreśla kl. Adrian.

Zwycięską drużynę stworzyli: Adrian Nowicki, Seweryn Szczotko, Kondrat Jasiewicz, Marcin Woźniak, Bartosz Prokop, Grzegorz Zajadlak, Paweł Mikołajczak i Łukasz Bajcar. W rozgrywkach wziął także udział paradyski ojciec duchowny – ks. Tadeusz Kuźmicki.

Kolejny sprawdzian naszej paradyskiej drużyny już w marcu, a warto dodać, że w tamtym roku nasi alumni też byli tam najlepsi.

Najlepszym strzelcem został Marek Surma z WSD Salwatorianów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama