Nowy numer 21/2018 Archiwum

Kolęda w Caritas

Trwa wizyta duszpasterska. Po kolędzie do diecezjalnej Caritas przyszedł bp Tadeusz Lityński.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kaplicy siedziby Caritas przy ul. Bema w Zielonej Górze. Później pasterz diecezji miał okazję dowiedzieć się więcej na temat codziennej pracy i zadań podejmowanych przez pracowników Caritas.

Aktualnie diecezjalna Caritas ma 17 pracowników etatowych. – Gorzów to przede wszystkim magazyn pomocy żywnościowej i rzeczowej, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i stacja opieki. Zielona Góra to cała centrala, gdzie koordynowane są wszystkie dzieła diecezjalne. Oprócz tego są magazyn pomocy żywnościowej i rzeczowej, przedszkole, świetlica, centrum wolontariatu, pomoc doraźna, centrum pomocy migrantom i uchodźcom, łaźnia i ogrzewalnia oraz stołówka dla ludzi ubogich i biednych. Natomiast Głogów to przede wszystkim magazyn pomocy żywnościowej i rzeczowej. Oprócz tego magazyn pomocy żywnościowej i rzeczowej jest w Nowej Soli – wylicza ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św.   Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. Krzysztof Król /Foto Gość Pasterz diecezji podziękował za zaangażowanie i wiele pięknych dzieł, ale przypomniał, że w posłudze Caritas ważna jest nie tylko akcyjność. – Pracownicy, ale też wolontariusze potrzebują modlitwy i refleksji nad słowem Bożym. Takiego zakorzenienia w Bogu, żeby ta posługa miała odniesienie nie tylko do jakichś ludzkich zdolności – powiedział bp Tadeusz Lityński.

– Na tym fundamencie nieskończonej miłości Boga chcemy budować te ludzkie dzieła. W ten sposób osoby zaangażowane w Caritas stają się ikoną Chrystusa, który pochyla się nad każdym człowiekiem w codzienności – dodał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma