Nowy numer 28/2018 Archiwum

US Army już ćwiczy! przejdź do galerii

Amerykanie nie próżnują! Żołnierze z Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej rozpoczęli intensywne szkolenie na poligonach w Żaganiu i Świętoszowie.

W pierwszym etapie szkolenia Amerykanie wykonują czynności związane z przygotowaniem czołgów M1A2 Abrams oraz bojowych wozów piechoty Bradley.

- Przeprowadzamy strzelania kalibrujące i sprawdzające dla naszych pojazdów, celem sprawdzenia działania systemów kierowania ogniem. Strzelnice w Polsce nie różnią się wiele od naszych, jednakże tutaj jest zimniej - wyjaśnia kapitan Mark Buhl, kierujący szkoleniem na strzelnicy czołgowej Karliki. 

Do Polski przybywają następne transporty kolejowe z pozostałym sprzętem. - Rozładowujemy kolejny transport. To głównie sprzęt inżynieryjny oraz logistyczny - tłumaczy kapitan Ken Kloeppel, dowodzący rozładunkiem na bocznicy kolejowej Karliki. 

Okres szkolenia przygotowawczego zakończy się pod koniec stycznia. Wtedy to żołnierze z 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej rozpoczną wspólne szkolenia z pododdziałami z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Przypomnijmy, że pierwszy sprzęt przeznaczony dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce wyładowano 6 stycznia w niemieckim porcie Bremenhaven.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma