Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nadal polecimy do stolicy

Od 1 marca z lotniska Zielona Góra/Babimost do Warszawy polecimy z nowym przewoźnikiem. Samolot Bombardier Q400 może zabrać na pokład 78 pasażerów.

Do przetargu stanął dotychczasowy przewoźnik firma Sprint Air oraz Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. I to właśnie ten ostatni złożył najkorzystniejszą ofertę.

Do Warszawy latać będzie Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów. – Wyloty odbywać się będą od poniedziałku do soboty, a przyloty od niedzieli do piątku. Pozwoli to, np. na weekendowy pobyt w stolicy – tłumaczył Jacek Plis.

Warto podkreślić, że loty na trasie Zielona Góra/Babimost – Warszawa wracają do siatki połączeń, co  pozwoli pasażerom na zaplanowanie dalszej podróży z przesiadką w stolicy. – Babimost będzie ósmym polskim, regionalnym portem lotniczym z regularnymi połączeniami z Warszawą, wpisanymi w siatkę połączeń. To dość istotny ruch – mówił Jacek Plis, doradca zarządu województwa ds. połączeń lotniczych.

Jak zapewnia dyrekcja lotnisko jest przygotowane do obsługi proponowanego rodzaju samolotu oraz większej liczby pasażerów. – Bardzo się cieszymy, że będzie można zabrać większą liczbę pasażerów. W większym stopniu wykorzystywany będzie także nowy terminal przylotów. Posiadamy niezbędną do obsługi tego połączenia infrastrukturę – wyjaśniał Michał Anczykiewicz dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost.

Władze województwa myślą o połączeniach międzynarodowych. – Mamy praktycznie przygotowany przetarg i zabezpieczone środki finansowe na takie połączenie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak i dodała: – Najpierw jednak chcemy zakończyć ocenę ekspercką w zakresie kierunków połączeń.

Umowa będzie obowiązywała do 31 grudnia 2018 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma