GN 2/2021 Archiwum

Kolejny wypadek drogowy amerykańskich żołnierzy

Tym razem doszło do kolizji z cywilnym busem pod Żaganiem. Dwie osoby zostały ranne.

- Około godz. 9.40 między miejscowością Trzebów, a Świętoszów przemieszczała się kolumna pojazdów sił zbrojnych USA. Jeden z tych pojazdów zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w jadący w z naprzeciwka bus. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby cywilne doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala. Wiem, że zostały już opatrzone i wypisane do domów - powiedział mjr Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

- Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przebadani na zawartość alkoholu w w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że byli trzeźwi - dodał.

Sprawę na miejscu prowadzą żołnierze z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu. - Obecnie czekam na bardziej szczegółowe informacje - powiedział rzecznik prasowy.

Przypomnijmy, że to kolejny wypadek z udziałem amerykańskich żołnierzy. W minioną sobotę wojskowa ciężarówka wpadła w poślizg na drodze krajowej nr 27 i z pojazdu wysypały się pociski do czołgów. W tym wypadku lekko ranni zostali dwaj żołnierze USA.

- Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych - wyjaśnia mjr Artur Karpienko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama