Nowy numer 42/2020 Archiwum

Pomódl się o pokój

Na dwa tygodnie do Zielonej Góry trafi ołtarz "Światło Pojednania i Pokoju", który był używany podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Obecnie ołtarz peregrynuje po Polsce, gromadząc wiernych na modlitwie o pokój.

Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” trafi do kościoła pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze 31 stycznia i zostanie tam do 13 lutego.

- Codzienne czuwania przy ołtarzu poprowadzą poszczególne zielonogórskie parafie. Specjalną intencją tej modlitwy będzie prośba o pokój na świecie, w ojczyźnie, w rodzinach i w ludzkich sercach zgodnie z wezwaniem wystosowanym przez papieża Franciszka w tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Pokoju - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Oto fragment tego orędzia: „Starajmy się, poprzez modlitwę i działania, stawać się ludźmi, którzy wygnali przemoc ze swego serca, słów i gestów oraz budować wspólnoty bez przemocy, które troszczą się o wspólny dom”.

Codzienne czuwania będą rozpoczynać się o godz. 15.00, a kończyć o 21.00. W programie czas na indywidualną i wspólnotową modlitwę, spowiedź św. i Msza św.

Do wspólnej modlitwy przed ołtarzem „Światło Pojednania i Pokoju” wezwał wiernych diecezjan bp Tadeusz Lityński. Jego specjalny komunikat jest dziś odczytywany we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Biskup diecezjalny zapowiedział również, że podczas modlitewnych wieczorów będą zbierane ofiary, które za pośrednictwem diecezjalnej Caritas trafią do ludzi dotkniętych tragedią wojen na świecie.

Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” został zaprojektowany w gdańskiej pracowni artystycznej „Drapikowski Studio”. Poświęcił go Ojciec Święty Franciszek.

Sanktuarium w Kibeho w Rwandzie, gdzie docelowo trafi ołtarz, jest miejscem objawień Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama