Nowy numer 42/2018 Archiwum

Biuro podróży waliziaki

Zielonogórski Katolik w ferie zimowe nie pozwolił dzieciom na nudę. W czasie półkolonii zabrał je w podróż po świecie.

„Waliziaki… z naszej paki! Podróże… małe i duże! Pamiętaj… wejdź dziś w kałużę! Do walizy… spakuj humor! Wokół siebie… zrób dziś rumor! Biuro podróży… walizaki!” - to hasło, którego musiał się obowiązkowo nauczyć każdy uczestnik półkolonii.

Dziś w zielonogórskim Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze zakończyła się półkolonia dla dzieci.

- Bawimy się w podróżowanie. Każdego dnia zwiedzamy inny kraj. Oczywiście na początek byliśmy w Polsce, potem we Włoszech, Chinach, Czechy i krajach Ameryki Północnej - wyjaśnia wychowawca Paulina Solska.

- Wykonujemy pamiątki związane z danym krajem, dowiadujemy się o nim różnych ciekawostek, uczymy się słówek w obcym języku, a także codziennie wychodzimy restauracji, aby spróbować jedzenie danego kraju. Oczywiście były też inne atrakcje, jak chociażby wyjście do kina czy wizyta w planetarium - dodaje.

W półkoloniach wzięło udział 15 osób ze szkoły podstawowej. - Jest super! Podróżujemy po całym świecie! Najbardziej podobało mi się w Chinach - mówi 7-letnia Magda.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy