Nowy numer 25/2018 Archiwum

Azyl dla potrzebujących

Centrum Charytatywne Caritas "Samarytanin" w Zielonej Górze rośnie w górę i to dosłownie. To ma być miejsce kompleksowej pomocy osobom ubogim i potrzebującym.

Chodzi dokładnie o Centrum Charytatywne Caritas „Samarytanin”, które będzie wotum wdzięczności za 25. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna oraz pontyfikat św. Jana Pawła II.

- Nie chcieliśmy stawiać kolejnych pomników z kamienia, ale chcieliśmy, żeby poprzez ludzi i to, co się będzie tam działo to miejsce było żywym pomnikiem - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

- Chcemy, aby to miejsce miało bardzo szeroką formułę. Z jednej strony było dla ludzi ubogich, bezdomnych i potrzebujących, a z drugiej żeby stwarzało przestrzeń dla ludzi chcących pomagać innym - dodaje.

W centrum ma działać m.in. tani bar mleczny, gdzie ludzie, których nie stać na codzienne wyżywienie, będą mogli przyjść i kupić za kilka złotych pierogi, krokiety czy naleśniki.

Będzie tu także działała stacja opieki, która będzie koordynować pomoc ludziom chorym i niepełnosprawnym w ich domach.

- Chcemy na pewno stworzyć taką świetlicę dziennego pobytu dla seniorów i włączyć w jej działalność młodzież. Przecież jedni drugim mogą wiele dać - zauważa dyrektor i dodaje: - Myślimy też o fizjoterapii, która byłaby też sposobem na samofinansowanie się centrum.

Na jakim etapie jest budowa? - Teraz już kryjemy dach, zaraz trzeba będzie zamawiać okna i będzie stan surowy zamknięty. I jeśli tylko znajdziemy pieniądze będziemy mogli przejść do kolejnego etapu i wykonania wszelkich instalacji - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny.

Na dokończenie budowy potrzeba jeszcze wiele pieniędzy. Pomóc może każdy z nas. Szczegółowe informacje: www.caritas.zgora.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma