Nowy numer 43/2020 Archiwum

Idźmy za przykładem pasterza

Bp Tadeusz Lityński wsparł finansowo jedną z syryjskich rodzin. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas – "Rodzina rodzinie". Pomóc może każdy z nas!

Biskup wspiera syryjską rodzinę za pośrednictwem Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Jest to rodzina Anshel Bahdi Kanoo, która jest samotną kobietą. Ma 64 lata i mieszka w Aleppo wraz z dwójką dorosłych dzieci. Jest biedna, bez źródeł dochodu. W wojnie straciła cały swój dobytek oraz dom. Potrzebuje żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebuje również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.

– Jako Caritas chcemy zaprosić wszystkich diecezjan by przyłączyli się do wspólnej akcji pomocy konkretnym rodzinom cierpiącym z powodu wojny w Aleppo. Możemy to uczynić dzięki Waszej pomocy i wsparciu, kupując świecę wielkanocną. Cześć środków z jej sprzedaży zostanie przekazana jako cegiełka naszej diecezji do Aleppo. O kolejnych „zaadoptowanych” rodzinach będziemy informować na stronie internetowej – wyjaśnia Dominika Danielak, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Wszelkie informacje i numer konta można znaleźć: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama