Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wsparcie dla 94 tysięcy dzieci

Podsumowano realizację programu "Rodzina 500 plus" w województwie lubuskim. W ubiegłym roku wydano nań 431 mln zł.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i wojewoda lubuski Władysław Dajczak na specjalnej konferencji w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podsumowali dziś realizację programu 500+ w Lubuskiem.

Zdaniem wojewody program poprawił bezpieczeństwo rodzin z dziećmi. - Ponad 63 tysiące lubuskich rodzin, ponad 94 tysiące dzieci objętych świadczeniem wychowawczym (tj. 51 proc. lubuskich dzieci). Do tego dochodzi ok. 1800 dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej objętych programem - mówił na początku spotkania Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

- 431 mln zł przekazanych w 2016 roku bezpośrednio do lubuskich rodzin to podniesienie jakości i standardu życia naszych rodzin - dodał.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła na konferencji prasowej, że program 500+ jest realizowany w naszym regionie bardzo sprawnie.

- W województwie lubuskim, podobnie jak w innych województwach, ten program został wdrożony i jest sprawnie realizowany, bo ważna jest płynność finansowania programu, dobre dane, dobre szacowanie, zamawianie środków, przekazywanie sprawnie przez służby wojewodów, dochowywanie terminów wypłacania tych środków. Nie docierają tu do nas na ten temat żadne skargi - przekonywała minister.

Elżbieta Rafalska podkreśliła również, że na chwilę obecną nie odnotowano negatywnego wpływu programu 500+ na lokalny rynek pracy.

Ponadto dane za 2016 rok wskazują na spadek liczby osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. W naszym regionie to ponad 6 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma