Nowy numer 28/2018 Archiwum

Policja i sąsiędzi zdążyli

Czujność sąsiadów i szybka reakcja policjantów pomogła uratować starszą kobietę, która przewróciła się i leżała trzy dni na podłodze w swoim domu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Sąsiedzi 76-letniej kobiety byli zaniepokojeni, że od kilku dni jej nie widzieli. Dlatego o wszystkim powiadomili zielonogórską policję. - Dyżurny skierował na miejsce dzielnicowych, którzy byli w pobliżu. Ci natychmiast udali się na miejsce. Pod wskazanym adresem nikt nie otwierał pomimo wielokrotnego głośnego pukania i wołania. Dzielnicowi wezwali do pomocy strażaków i ze względu na realne zagrożenie życia kobiety, podjęli decyzję o wyważeniu drzwi do mieszkania - relacjonuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

– Po wejściu do środka, policjanci znaleźli leżąca na podłodze w jednym z pokoi 76-latkę. Kobieta była bardzo osłabiona, kontakt z nią był utrudniony, nie ruszała się i ledwie mogła mówić. Dzielnicowi natychmiast wezwali pogotowie i udzielili jej pierwszej pomocy. Z relacji 76-latki wynikało, że leży tu już od 3 dni, po tym jak się przewróciła i nie mogła sama wstać - dodaje.

Starsza kobieta trafiła do szpitala.

Z pomocą kobiecie przyszli zielonogórscy dzielnicowi: młodszy aspirant Damian Krupa i sierżant sztabowy Mariusz Kaszek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma