Nowy numer 24/2018 Archiwum

Modlitwa za żyjących i zmarłych

Świętowanie Dnia Pionierów Zielonej Góry rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w konkatedrze.

W homilii bp Lityński zauważył, że tułaczka wojenna zabrała pionierom wszystko, ale nie najcenniejszy skarb, czyli: dziedzictwo kultury, patriotyzmu i wiary. – Dzisiaj dziękujemy Bogu za to miasto, za mieszkańców, dzięki którym tu jesteśmy i jesteśmy z tego dumni – mówił pasterz diecezji. Pionierzy na wspólnej modlitwie spotykają się co roku. – Tak los sprawił, że należymy do tych pionierów, dlatego chcemy pomodlić się za zdrowie osób żyjących, ale także za dusze osób, które już umarły – wyjaśnia Julian Stankiewicz, prezes Stowarzyszenia Pionierów Zielonej Góry. Mszę św. współkoncelebrował bp senior Adam Dyczkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma