Nowy numer 28/2018 Archiwum

Taki pączek smakuje podwójnie

W tłusty czwartek pomyśleli nie tylko o sobie i przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Akcja odbyła się po raz pierwszy w nowosolskim Katoliku. – Ojcowie kapucyni z parafii pw. św. Antoniego zaproponowali nam, abyśmy włączyli się w tę akcję. Jednocześnie jeden z rodziców zaoferował się, że kupi pączki dla wszystkich w szkole. A my całą zebraną kwotę przekażemy na cele misyjne – wyjaśnia dyrektor Tomasz Kiraga.

Uczniowie mieli okazję nie tylko kupić pączka i wspomóc misje, ale zobaczyć na filmiku na co zostanie przeznaczona zebrana kwota. Jednym z celów akcji jest budowa studni głębinowej w parafii Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. – To okazja do uwrażliwienia uczniów na potrzeby drugiego człowieka – zauważa dyrektor.

Do pomocy w akcji nikogo nie trzeba było namawiać. – Jesteśmy tu bo chcemy pomóc naszym rówieśnikom z Afryki. Żeby mogli wybudować studnię i mieli co pić – wyjaśnia uczennica Natalia Galus.

– Ta akcja to świetny pomysł bo nie tylko jemy pączki, ale pomagamy innym. Taki pączek smakuje podwójnie – dodaje z uśmiechem.

W województwie lubuskim do akcji oprócz Zespołu Szkół Katolickich im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli przyłączyły się także inne placówki: Szkoła Podstawowa nr 10 im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp., Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, Gimnazjum im. J. B. Solfy w Trzebielu, Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zespole Szkół w Trzebielu.

Akcję koordynuje Fundacja „Kapucyni i Misje”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma