Nowy numer 42/2020 Archiwum

Taki pączek smakuje podwójnie

W tłusty czwartek pomyśleli nie tylko o sobie i przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

Akcja odbyła się po raz pierwszy w nowosolskim Katoliku. – Ojcowie kapucyni z parafii pw. św. Antoniego zaproponowali nam, abyśmy włączyli się w tę akcję. Jednocześnie jeden z rodziców zaoferował się, że kupi pączki dla wszystkich w szkole. A my całą zebraną kwotę przekażemy na cele misyjne – wyjaśnia dyrektor Tomasz Kiraga.

Uczniowie mieli okazję nie tylko kupić pączka i wspomóc misje, ale zobaczyć na filmiku na co zostanie przeznaczona zebrana kwota. Jednym z celów akcji jest budowa studni głębinowej w parafii Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. – To okazja do uwrażliwienia uczniów na potrzeby drugiego człowieka – zauważa dyrektor.

Do pomocy w akcji nikogo nie trzeba było namawiać. – Jesteśmy tu bo chcemy pomóc naszym rówieśnikom z Afryki. Żeby mogli wybudować studnię i mieli co pić – wyjaśnia uczennica Natalia Galus.

– Ta akcja to świetny pomysł bo nie tylko jemy pączki, ale pomagamy innym. Taki pączek smakuje podwójnie – dodaje z uśmiechem.

W województwie lubuskim do akcji oprócz Zespołu Szkół Katolickich im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli przyłączyły się także inne placówki: Szkoła Podstawowa nr 10 im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp., Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, Gimnazjum im. J. B. Solfy w Trzebielu, Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zespole Szkół w Trzebielu.

Akcję koordynuje Fundacja „Kapucyni i Misje”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama