Nowy numer 7/2019 Archiwum

240 pączków od serca

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubczynie k. Gorzowa Wlkp. przyłączyli się pierwszy raz do akcji "Wyślij pączka do Afryki". Mali misjonarze pomagają jednak nie od dziś.

"Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej" – na ten apel odpowiedzieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie i zorganizowali w tłusty czwartek kiermasz z pączkami. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji "Kapucyni i Misje", która jest organizatorem akcji, i zostaną one przekazane na projekty realizowane w RŚA.

To kolejna akcja pomocy misjom, w jaką włączyli się tutejsi uczniowie z koła misyjnego. – Zbieraliśmy już pieniądze w ramach akcji "uCZYNek wiary" na rowery dla katechistów we współpracy z Fundacją "Miva Polska", a także szczoteczki i pasty do zębów w ramach akcji "Kup pan szczotkę", zorganizowaną przez Fundację "Redemptoris Missio" z Poznania – wyjaśnia katechetka Anna Kielar.

– Od kilku lat mamy pod opieką chłopca o imieniu Pierre z Kamerunu. Co miesiąc przekazujemy pieniądze w ramach Adopcji Serca Fundacji "Dzieci Afryki". Dlatego gdy tylko usłyszeliśmy o akcji Fundacji "Kapucyni i Misje", z wielką ochotą i entuzjazmem podjęliśmy się tego wyzwania – dodaje.

I tak, podczas dzisiejszego kiermaszu sprzedano 240 pączków, a całkowity dochód z ich sprzedaży to 473 zł. – W tym miejscu trzeba dodać, że do naszej szkoły uczęszcza 78 uczniów – zaznacza nauczycielka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL