Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przygotowania do EDK

Trwają intensywne przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Regionalni liderzy wyznaczają trasy. Zobaczcie, kogo spotkaliśmy na drodze ze Świebodzina do Rokitna.

W naszej diecezji będzie nie jedna, jak w ubiegłym roku, ale jedenaście tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To ok. 40 km do przebycia w nocy, samotności, ciszy i na własną odpowiedzialność.

Pracowicie sobotę spędził Rafał Wojtkiewicz, który jest liderem EDK w naszej diecezji, a także na trasie z Rokitna do Świebodzina. – Dziś przejeżdżamy całą trasę, wyznaczymy ślad za pomocą GPS i nanosimy miejsca stacji drogi krzyżowej na docinku Świebodzin–Rokitno. Cała droga ma 44 km, wiedzie polami i lasami. To średnio trudna trasa. Jest też dużo trudniejsza – z Rokitna do Świebodzina. Pokonaliśmy ją już w zeszłym tygodniu. Przewiduje ona zejście do bunkra, pod ziemię, gdzie będzie jedna ze stacji. Po drodze będą też przejścia przez tereny podmokłe – wyjaśnia Rafał Wojtkiewicz.

W nocnej Drodze Krzyżowej chce wziąć udział Klaudia Kwiecińska ze Świebodzina. – Idę po raz pierwszy. Chcę zmierzyć się ze swoimi słabościami. Oczywiście, boję się, ale chcę pójść. W nocy, w ciszy i samotności chcę spotkać się z Panem Bogiem.

W Świebodzinie EDK wyruszy 7 kwietnia o 21.00, a poprzedzi ją Msza św. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Natomiast pątnicy z Rokitna do Świebodzina wyjdą po zakończeniu nabożeństwa Kalwarii Rokitniańskiej. Tutaj Msza św. rozpocznie się ok. 20.30, a po niej rozpocznie się EDK.

EDK Świebodzin- Rokitno
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Więcej o pozostałych trasach już wkrótce na naszej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama