Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rockowa lekcja historii

Dwa tysiące osób, prawie sama młodzież, uczestniczyło dziś w koncercie "Cześć i Chwała Bohaterom". Wszystko w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Koncert odbył się w hali CRS, przed publicznością wystąpił zespół Contra Mundum. – Zeszły rok pokazał, że młodzież chętnie bierze udział w takich wydarzeniach. Jak człowiek angażuje w to emocje, to głębiej w nim to zostaje – wyjaśnia Marek Budniak, historyk i radny.

Głównym organizatorem koncertu był Klub Radnych PiS oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. – To nie tylko koncert, ale lekcjach historii. Warto docierać do młodego pokolenia na różne sposoby – zauważa Piotr Jankowiak z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

W koncercie wzięli nie tylko zielonogórzanie. Z Nowej Soli przyjechała klasa mundurowa z Zespołu Szkół Elektrycznych. – Wiemy już trochę na temat żołnierzy wyklętych, a po dzisiejszym koncercie na pewno będziemy wiedzieli coraz więcej – podkreśla Piotr Fiurta, a Michał Dopieralski dodaje: – W naszej szkole będzie puszczany film „Historia Roja” i też się wybieramy.

Historyk nie kryje zadowolenia z bogatego programu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – W Zielonej Górze poza oficjalnymi uroczystościami w kościele i przy pomniku, mieliśmy również bieg, dziś jest koncert, ale są też filmy i spotkania w szkołach. To jest potrzebne, to nadrobienie zaległości, które mamy w tym temacie – podkreśla Marek Budniak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma