Nowy numer 48/2020 Archiwum

LOT połączył Zieloną Górę z Warszawą

W Warszawie odbyła się 2 marca konferencja prasowa z udziałem Elżbiety Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego i Rafała Mielczarskiego, Prezesa Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do portu lotniczego w Babimoście będą odbywać się 5 razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godz. 22.35. Przylot do Babimostu o godz. 23.35. Natomiast połączenia z Zielonej Góry - z lotniska w Babimoście będą realizowane w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o godz. 5.45., przylot do Warszawy o godz. 6.50. Po godzinnym locie samolotami Bombardier Q400, pasażerowie będę mieli okazję na dalsze loty w większości kierunków europejskich. Czas przesiadki na warszawskim Lotnisku Chopina wyniesie niespełna 50 minut.

– Dzięki nowemu przewodnikowi, jakim jest LOT, nasz port lotniczy jest widoczny we wszystkich połączeniach na świecie. To połączenie gwarantuje nam dostęp do przesiadek w Warszawie na cały świat. Możemy już w Babimoście nadać bagaż, który razem z nami wyląduje w Paryżu, Mediolanie, na Białorusi, a także polecieć do USA, Japonii, czy Korei Płd. Mam nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z tego połączenia. Oczywiście będzie potrzebna duża promocja. Mamy już pełną infrastrukturę, pełne wyposażenie na lotnisku. Możemy, więc pomyśleć o tym, żeby w połowie roku uruchomić połączenie międzynarodowe, bezpośrednio z Babimostu – powiedziała Elżbieta Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Połączenie do Zielonej Góry jest 14 połączeniem LOT-u z lotnisk regionalnych. W najbliższym czasie zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia do Tel Awiwu z Wrocławia, Lublina, Poznania i Gdańska.

– Dla wszystkich pielgrzymów bardzo dobrą wiadomością jest zwiększenie liczby rejsów do stolicy Izraela. Z Warszawy będę dwa połączenia codziennie do Tel Awiwu, które mogą zbierać wszystkie loty z kraju i w zasadzie z Europy, a dodatkowo jeszcze z czterech miast w regionie, czyli Wrocławia, Gdańska, Poznania i Lublina. Warto jest podkreślić, że nowy rozkład z Warszawy będzie korzystniejszy dla pielgrzymów odwiedzających Ziemię Świętą, ponieważ nie będzie tylko rejsu wieczornego z lądowaniem nad ranem, ale pojawi się również lot w ciągu dnia – powiedział Adrian Kubicki rzecznik prasowy LOT-u.

Bilety na nowo otwarte połączenie LOT-u do Zielonej Góry i Warszawy są już dostępne w sprzedaży na wszystkich platformach, między innymi na stronie www.lot.com, w LOT Call Centem, biurach LOT Travel i u agentów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama