Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ważniejsze, dla Kogo śpiewamy

Coraz mniej czasu, aby zapisać się na Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Drezdenku. A naprawdę warto!

II Warsztaty Liturgiczno Muzyczne „Cor unum et anima una” odbędą się od 17 do 19 marca w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

W Drezdenku warsztaty odbędą się po raz drugi. Skąd w ogóle pomysł? – Wcześniej, wraz z małżonką, braliśmy udział w Warsztatach Liturgiczno Muzycznych w innych miastach. Bardzo nam się spodobała taka forma pracy. Tym bardziej, że duży nacisk jest kładziony, nie tylko na jakość śpiewu, ale przede wszystkim na stronę duchową – wyjaśnia Janusz Amrogowicz.

– Ważniejsze jest to, dla Kogo śpiewamy, niż jak śpiewamy. To drugie wynika z tego pierwszego. Jeśli śpiewasz na chwałę Pana, to chcesz robić to jak najpiękniej. Pomyśleliśmy, że dobrze było by, aby mieszkańcy naszej parafii mogli wziąć udział w warsztatach na miejscu. Po tym, jak udało się zorganizować je w zeszłym roku postanowiliśmy kontynuować to wydarzenie. W międzyczasie dwukrotnie naszą parafię odwiedził Jakub Tomalak, który prowadził zajęcia dla diakonii muzycznej – dodaje.

W warsztatach może udział wziąć praktycznie każdy. – Nie jest wymagane doświadczenie w śpiewie, czy znajomość nut, aczkolwiek z całą pewnością pomaga. Jedynie co do instrumentalistów są nieco wyższe wymagania. Trzeba mieć opanowany instrument, na którym chce się grać – wyjaśnia organizator.

Dlaczego warto wziąć udział? – Najważniejszym powodem jest to, żeby wraz z innymi chwalić Pana śpiewem i muzyką. Po za tym: poprawić warsztat, nauczyć się technik emisji głosu, poznać nowe utwory i ciekawych ludzi – zauważa Janusz Amrogowicz.

Zapisy: wlm.drezdenko@gmail.com

Informacje - fb: wlmdrezdenko

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama