Nowy numer 22/2020 Archiwum

Klerycka liga mistrzów

Alumni paradyskiego seminarium są o krok od finału. Właśnie wygrali swój pierwszy mecz z klerykami z Krakowa.

Trwają Ogólnopolskie Mistrzostwa Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Nożnej. W początku trzeciej rundy rozgrywek paradyscy klerycy wybrali się do Krakowa, gdzie zwyciężyli 2:1.

O zwycięstwo nie było jednak łatwo. Mecz był bardzo wyczerpujący, a walka trwała do ostatniej minuty. W pierwszej połowie przeważali klerycy z Grodu Kraka. – Koledzy z Krakowa przeważali taktycznie i pozycyjnie. Co prawda mieliśmy w pierwszej połowie kilka akcji, ale brakowało wykończenia. W drugiej połowie nasz kapitan Łukasz Balcar wprowadził zmiany na wagę zwycięstwa – wyjaśnia kl. Kondrad Jasiewicz.

– Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed meczem u nas, ale oczywiście nie lekceważymy drużyny z Krakowa – dodał.

W piłkarskich rozgrywkach nie brak analogii do formacji seminaryjnej. – W piłce nożnej ważna jest gra zespołowa, każdy jest niezbędną cząstką zespołu i ostateczny wynik jest zawsze owocem pracy zespołu. W taki sam sposób jest budowana wspólnota seminaryjna. Na boisku każdy musi patrzeć na wspólnotę i wspólnota na każdego. Podobne w przygotowaniu do kapłaństwa, ważna jest wspólnota, która ma nieść i budować każdego z osobna – zauważa ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny seminarium, który także zagrał w meczu.

Rewanż pod koniec marca w Paradyżu. Jeśli nasi klerycy wygrają w dwumeczu, to awansują do finału, który odbędzie się w tym roku w Siedlcach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama