Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zachęcić do czytania

"Czyim synem był Szymon Piotr?", "Kogo Jezus napotkał w świątyni jerozolimskiej?" - na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy konkurs biblijnego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Za nami etap rejonowy I Edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej - Biblista Junior i Młody Biblista. I już wiadomo, że było warto!

Ostatecznie wystartowało 112 szkół, w tym 66 podstawowych i 46 gimnazjalnych. Młodsi uczniowie, w dziesięciu rejonach, musieli wykazać się znajomością Ewangelii według św. Jana, a ich starsi koledzy, w dziewięciu rejonach, rywalizowali dodatkowo - Listów św. Jana Apostoła.

- Poprzez konkurs przede wszystkim chcemy zachęcić dzieci i młodzież do czytania Pisma Świętego. Znajomość Słowa Bożego u nas niestety kuleje, a dzieci tak dobrze odpowiadały na pytania, że niejeden z nas mógłby się zawstydzić - zauważa Wioletta Matunin, główna organizatorka i katechetka ze Szkoły Podstawowej w Gościkowie.

Głównym organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Gościkowie i Katolickie Stowarzyszeniem Ubiblijnieni.pl.

Finał odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu 6 i 7 kwietnia.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego i Ewy Rawy, lubuskiej kurator oświaty.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma