GN 48/2020 Archiwum

W urzędzie polała się krew

"Podaruj kroplę miłości" – to akcja zbiórki krwi jaką Caritas cyklicznie organizuje w Strzelcach Krajeńskich. Dziś chętnych było tak dużo, że aż zabrakło worków na krew.

Dziś przed południem w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie odbyła się akcja zbiórki krwi pod hasłem "Podaruj kroplę miłości". – Mieszkańcy gminy już wiele razy udowodnili chęć bezinteresownej pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Krew jest najcenniejszym darem i niezastąpionym lekiem – zauważa Anita Łukowiak z diecezjalnej Caritas.

To już 24 wspólna akcja Caritas i Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich. – W tym roku to nasza pierwsza akcja, a przed nami jeszcze trzy zbiórki w czerwcu, wrześniu i grudniu. Na jedną zbiórkę przychodzi ok. 50 osób. To ok. 25 litrów krwi na jedną zbiórkę – wyjaśnia Justyna Bąk z Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich.

Dzisiaj krwiodawcy naprawdę dopisali, a nawet niektórzy musieli odejść z kwitkiem, ponieważ zabrakło worków na krew. – Przyjeżdżamy tu regularnie, ale dzisiaj to jest wyjątkowo dużo chętnych. Po prostu rewelacja. Oby tak dalej – zauważa dr Roma Tomas z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, oddział Gorzów Wlkp.

Nie po raz pierwszy krew przyszła oddać Monika Lewicka ze Strzelec Krajeńskich. – Pierwszy raz poszłam z marszu na pierwszy dzień wiosny i już staram się chodzić. Człowiek ma świadomość, że może komuś uratować życie, a jak jeszcze słyszy za każdym razem: „O Pani ma taką rzadką grupę krwi!”, to zachęcać nie trzeba – uśmiecha się pani Monika.

Następna zbiórka 20 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama