Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czas na rodzinę

Klerycy zagrają "Małego Księcia", Kabaret Nowaki poprowadzi debatę, ale Opera Lwowska wystawi Mojżesza. W Zielonej Górze wystartował Festiwal Życia.

Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia stał się w Winnym Grodzie okazją do mówienia głośno o życiu. Wszystko za sprawą Festiwalu Życia, którym odbywa się pod hasłem: „Czas na rodzinę”. – Przez tydzień czasu w różny sposób chcemy pokazywać afirmację życia i formować ludzi do tego, aby chronili życie i cieszyli się życiem zarówno swoim własnym, ale także otworzyli oczy na życie, które jest wokół nas. Życie od poczęcia do naturalnej śmierci – przypomina ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dziś uczestnicy Festiwalu Życia mogli obejrzeć film „Anioł” w reż. Amina Dory z przedmową ks. Andrzeja Draguły. – Jest to naprawdę film bardzo dobry, bardzo ciepły, bardzo pozytywny i chyba dający dużo nadziei. A dla mnie także jest to film, który wzbudza moje przekonanie, że rzeczywistość domaga się nadprzyrodzonego uporządkowania – mówił ks. Draguła.

W ramach Festiwalu Życia na Uniwersytecie Zielonogórski odbędzie się też debata „CyberRodzina”. – Będzie to czas dyskusji o szansach i zagrożeniach, jakie może nieść ze sobą cyberprzestrzeń dla relacji rodzinnych – wyjaśnia Łukasz Brodzik z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Gośćmi debaty będzie psycholog ks. dr Paweł Łobaczewski, bloger Michał Piętosa, a debatę poprowadzi Kabaret NOWAKI.

Ostatniego dnia Festiwalu Życia w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odprawiona zostanie Msza się w trakcie której będzie można podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. – Polega to na zobowiązaniu przed Panem Bogiem wobec świadków do duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą, którego imię jest znane tylko Bogu. Przez dziewięć miesięcy codziennie odmawia się jedną dziesiątkę różańca i specjalną modlitwą. Można podjąć też dodatkowe postanowienie – wyjaśnia Małgorzata Witkowska z Ruchu Obrony Życia „Gaudium Vitae”.

– Warto podjąć się tego dzieła i mieć świadomość, że dzięki modlitwie jakieś dziecko, które mogło się nie narodzić, jednak żyje. Osobiście bardzo mocno i głęboko wierzę, że już kilkanaścioro dzieciaków uratowałam – dodaje.

Plan dalszy dni Festiwalu Życia:

21 marca (wtorek) - godz. 19.30 – spektakl „Historia prawdziwa?” teatru kleryckiego Zdumienie, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego (kampus A – Gagarin) - ul. Podgórna

22 marca (środa) - godz. 19.00 – Improwizacja WIGRY 3, Kawiarnia „Pod Aniołami” ul. Prosta 47

23 marca (czwartek) - godz. 12.00 – rozwiązanie konkursów festiwalowych dla szkół ponadpodstawowych oraz debata „Cyber rodzina”, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego (kampus B) - ul. Wojska Polskiego

24 marca (piątek) - godz. 19.00 – MOJŻESZ opera lwowska – Hala Widowiskowo-Sportowa CRS, bilety do nabycia: biuro podróży JUVENTUR ul. Mickiewicza 10, biuro turystyczne TURYSTA ul. Bohaterów Westerplatte 9, www.kupbilecik.pl, www.abilet.pl

25 marca (sobota) - godz. 18.30 – Eucharystia z uroczystym rozpoczęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama