Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Akatyst ku czci św. Józefa

II Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Cor unum et anima una” odbyły się od 17 do 19 marca w parafii pw. Przemienienia Pańskiego i jak zawsze chętnych nie brakowało.

– Dlaczego to robimy? Jest tylko jedna odpowiedź: „Ad maiorem Dei gloriam” (Na większą chwałę Bożą) – wyjaśnia organizator Janusz Amrogowicz z Kalisza. Ta edycja warsztatów skupiona była wokół św. Józefa. – Wykonamy „Akatyst ku czci św. Józefa”, który od niedawna jest wykonywany w Polsce. Tak się zdarzyło, że ten tekst kilka lat temu trafił w moje ręce, do Kalisza, gdzie wykonaliśmy go z grupą mężczyzn i nagraliśmy nawet płytę. To tekst z XIX w. autorstwa Piotra Kazańskiego, profesora Moskiewskiej Akademii Duchownej – wyjaśniał na początku Jakub Tomalak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma