GN 48/2020 Archiwum

Spotkaj Boga w drodze

Do przejścia ponad 40 km, w nocy i w milczeniu. Zobacz i sam zdecyduj! Do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zostały już niespełna dwa tygodnie.

Zobacz, gdzie można wyruszyć na Ekstremalna Drogę Krzyżową 7 kwietnia.

Gorzów Wlkp. – Myślibórz
Trasa wiedzie od katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. EDK rozpoczyna się Mszą św. w katedrze o godz. 20.00.

Gorzów Wlkp. – Rokitno
Trasa wiedzie od katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. EDK rozpoczyna się Mszą św. w katedrze o godz. 20.00.

Słońsk – Słońsk
Trasa Matki Bożej Częstochowskiej jest jedną z mniej licznych tras EDK, których początek i koniec wyznaczony został w tym samym miejscu - kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku. Prowadzi głównie lasami i polami.

Sulęcin – Świebodzin
Trasa zaczyna się pod kościołem  św. Mikołaja w Sulęcinie i kończy pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. Prowadzi głównie przez lasy, pola. Przeważają piaszczyste ścieżki leśne i polne, miejscami błotniste.

Łagów – Świebodzin
EDK rozpoczyna się przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela i kończy pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. Trasa wynosi 41 km, która prowadzi w większości drogami leśnymi, gruntowymi i utwardzonymi. Rozpoczęcie 7 kwietnia o godz. 20.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Łagowie.

Rokitno – Świebodzin
Trasa EDK wiedzie przez teren podmokły, częściowo bagienny. Podczas drogi zejście do podziemi 30 m pod powierzchnię ziemi. Rozpoczęcie Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Początek o godz. 20.30 po Apelu Jasnogórskim.

Świebodzin – Rokitno
Droga wiedzie przez tereny częściowo zalane, ścieżki piaszczyste i żwirowe. Długość to ok. 45 km. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Krosno Odrzańskie – Zielona Góra
Trasa zaczyna się pod kościołem  św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim i kończy pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. Nie jest ona trudna technicznie, lecz ze względu na jej długość (46km) wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego.

Głogów - Wieleń
Trasa wiedzie od kościoła pw. Bożego Ciała w Głogowie do sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu (archidiecezja poznańska). Długość trasy to ponad 44 km. EDK rozpoczyna się Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie o godz. 20.00. Zapisy i więcej informacji: TUTAJ

Zielona Góra – Otyń
Trasa EDK wyrusza z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego i wiedzie do sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Zielona Góra – Świebodzin
EDK rozpoczyna się pod kościołem pw. św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Prowadzi głownie przez lasy i pola Doliny Środkowej Odry w województwie lubuskim. Przeważają piaszczyste ścieżki leśne i polne, miejscami błotniste. Trasa kończy się pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przy ul. Sulechowskiej w Świebodzinie.

Zielona Góra – Góra Świętej Anny
EDK rozpoczyna się pod kościołem pw. św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Połowa trasy biegnie pod górę. Przeważają piaszczyste ścieżki leśne i polne, miejscami błotniste. Trasa kończy się przy XVI w. kaplicy pątniczej pw. Św. Anny w powiecie głogowskim na wzgórzach Dalkowskich.

Więcej szczegółów i zapisy: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama