GN 48/2020 Archiwum

Muzyka skłania do przemyśleń

Festiwale muzyki klasycznej w królewskim mieście Wschowa cieszą się dużą popularnością . Stąd pomysł I Festiwalu Muzyki Pasyjnej.

Misją festiwalu jest prezentacja wysokiej klasy koncertów muzyki klasycznej w okresie Wielkiego Postu we wschowskich kościołach. – W związku z dobrą współpracą z parafiami w dekanacie wschowskim postanowiliśmy te trudne dzieło, jakim jest organizacja festiwalu, budować razem – wyjaśnia Daniel Kmieciak z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Koncerty na wysokim poziomie, program szeroko rozbudowany na pewno skłania do przemyśleń w okresie Wielkiego Postu. – Mamy nadzieję, że Festiwal Muzyki Pasyjnej stanie się również tradycją i będzie obywał się cyklicznie – mówi dyrektor festiwalu Piotr Kokorniak.

Najbliższy koncert już 2 kwietnia o 19.00 we wschowskiej farze. W programie utwory pasyjne okresu baroku: J.S. Bach, G.B. Pergolesi, M. Teschner, W.A. Mozart, G. Faure.

Natomiast 9 kwietnia 14.00 odbędzie się koncert w klasztorze oo. Franciszkanów. W programie koncert organowy: K. Kurpiński, J.S. Bach, J. FR. Haendel, H. Purcell.

Wstęp na wszystkie koncert wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama