Nowy numer 44/2020 Archiwum

Misterium Pasyjne w Kęszycy Leśnej przejdź do galerii

Dziesiątki aktorów oraz setki widzów uczestniczyło 1 kwietnia w przedstawieniu Męki Pańskiej w reżyserii Tatiany Borda.

Aktorami spektaklu byli mieszkańcy Kęszycy Leśnej oraz uczestnicy rekolekcji ze wspólnoty „Pustynia w mieście”, które odbywały się w domu rekolekcyjnym „Lubuski Nazaret”.

– Każdy z nas stara się wnieść w rolę własne odczucia, przeżyć misterium na swój sposób i czynnie włączyć się w Drogę Krzyżową Jezusa. Staramy się przeżywać cierpienie Jezusa trochę inaczej niż zwykle. Za każdym razem spektakl jest inny i nigdy się nie zdarzyło, żeby przedstawienia było takie samo – mówił Wojciech Grzywna, mieszkaniec Kęszycy Leśnej, grający rolę rzymskiego żołnierza.

Misterium Męki Pańskiej zostało przed ośmiu laty zainicjowane przez ks. Jacka Błażkiewicza i jest kontynuowane przez obecnego proboszcza parafii. p.w. Miłosierdzia Bożego ks. Andrzeja Wawrzysiuka. W jednej z najmniejszych parafii diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, liczącej ok. 600 wiernych położonej 10 km od Międzyrzecza, nad Jeziorem Kęszyckim na terenie byłej radzieckiej bazy wojskowej prezentowane jest misterium pasyjne podobne do widowisk w Górce Klasztornej, czy poznańskiej Cytadeli.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama