GN 28/2018 Archiwum

Przygotuj się na Wielki Tydzień w Rokitnie

"Dobroć nie może nam być obojętna" – to hasło tegorocznego Nabożeństwa Kalwarii Rokitniańskiej. Pójdź 4,5 km za krzyżem już w najbliższy piątek.

W tym roku pątnicy za krzyżem pójdą już po raz szesnasty. Rozważania będą nawiązywały do Roku Świętego Brata Alberta, dlatego przygotuje je ks. Zygmunt Zimnawoda, który na co dzień jest proboszczem parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze.

– Droga krzyżowa to jedno z tych nabożeństw Wielkiego Postu, które pomaga nam dobrze przygotować się do Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej na pewno każdemu pozwoli lepiej zrozumieć mękę Chrystusa, a tym samym także lepiej rozumieć drugiego i dostrzegać w nim Chrystusa – zauważa ks. Józef Tomiak, kustosz rokitniańskiego sanktuarium.

Program:

  • godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia - możliwość spowiedzi
  • godz. 16.00 – Msza św. koncelebrowana – Bazylika
  • godz. 17.15 – Przejazd autokarami do Stacji I – Wieczernik
  • godz. 17.30 – Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej (na zakończenie Apel maryjny w bazylice, a później poczęstunek w salach domu rekolekcyjnego)
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma